четверг, 21 июля 2016 г.

Ефект Моцарта: міф чи реальність?

Експеримент, присвячений незвичайному впливу музики Моцарта, був проведений в Китаї.
Група учених з Китайського університету радіоелектроніки та технологій з Ченду вирішила дослідити так званий ефект Моцарта. Справа в тому, що в науковому світі давно існує думка, що сонати цього композитора здатні зробити людей значно розумнішими і кмітливішими, якщо слухати їх час від часу.
Експеримент був проведений спочатку на лабораторних мишах, а потім на людях. Піддослідні були розділені на 3 групи. Одна з них слухала Моцарта в звичайному виконанні, інша – у спотвореному, із зміненими ритмічністю і тональністю. Третя група була контрольною. Експеримент тривав тиждень.
Після кожного прослуховування музики, яке тривало півгодини щодня, учасникам давали завдання на кмітливість, такі як пройти лабіринт і т. д.
Результати експерименту підтвердили, що «ефект Моцарта» дійсно існує. Ті, хто прослуховував сонати, справлялися із завданнями краще за всіх. При цьому змінені твори великого композитора, навпаки, значно погіршили роботу мозку випробовуваних. Ті, хто їх слухав, справлявся з завданнями гірше, ніж обидві інші групи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий